Κισσαμικός - Λαμία 1-2 : Λαμία από... ατσάλι για άνοδο!

Κισσαμικός - Λαμία 1-2
Ακόμα μία νίκη για τη Λαμία, που έστω και δύσκολα, κατάφερε να φύγει από τα Χανιά με το τρίποντο, επικρατώντας με 1-2 του Κισσαμικού, πιάνοντας και πάλι, έτσι, στη κορυφή τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασιλόγιαννη στο 28’, το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος ένα λεπτό αργότερα. Παρόλα αυτά, ο Μάντζης της έβαλε δύσκολα, καθώς στο 48’ κατάφερε να ισοφαρίσει για τον Κισσαμικό.
Η Λαμία πίεσε και ρίσκαρε, όμως δικαιώθηκε, αφού ο Ματσούκας κατάφερε να βρει δίχτυα και να βάλει εκ νέου σε θέση οδηγού την ομάδα του στο 74’, με τους γηπεδούχους, πάντως, να φωνάζουν για επιθετικό φάουλ.
Στα τελευταία λεπτά, δεν άλλαξε τίποτα, παρά την αποβολή του Ρότσα για τη Λαμία, που κράτησε εύκολα το υπέρ της σκορ και έκανε ακόμα ένα μεγάλο βήμα προς το όνειρο, την άνοδο στα μεγάλα σαλόνια.
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος (70' λ.τρ. Μαρτίνεθ), Παντελάκης (40' λ. τρ. Μπουγαΐδης), Γιαλούσης, Κουρέλλας, Ψιάνος, Ν' Γκουέμ, Γκούμας, Ποκόνγκ (12' λ.τρ. Μάντζης), Νικόλτσης, Στογιάνοφ.
ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος (53' Χριστοφιλέας), Αναστασιάδης, Παπαργυρίου, Κοτσώνης, Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης, Τζόκιτς, Ρότσα, Βάντερσον (66' Ματσούκας), Ντουρμισάι (86' Αυγενικού).