Header Ads

Α΄ ΕΣΚΑΣΕ: Γ.Σ. Ιτέας - Αναγέννηση Λαμίας με 83-69

Α΄ ΕΣΚΑΣΕ
Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΑΝΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 83-69

Μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες η ομάδα του Γ.Σ. Ιτέας, επέστρεψε στις επιτυχίες, κερδίζοντας την Αναγέννηση Λαμίας με 83-69.
Η ομάδα του Μωραΐτη πανηγύρισε την 3η της νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ και πήρε βαθμολογική ανάσα.
Η Αναγέννηση Λαμίας ξεκίνησε καλύτερα το ματς και προηγήθηκε δύο φορές στην α’ περίοδο με +9 πόντους για να κλείσει το 10λεπτο με 17-26.
Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι με καλύτερη άμυνα μάζεψαν τη διαφορά και το ημίχρονο τελείωσε με 38-39.
Στο β’ 20λεπτο οι παίκτες του Μωραΐτη έβλεπαν σαν…βαρέλι το αντίπαλο καλάθι πετυχαίνοντας σε αυτό το διάστημα 7 τρίποντα και ξεφεύγοντας ακόμα και με +19 πόντους (73-54).
Η Αναγ. Λαμίας όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με επιμέρους 0-13 μείωσε σε 73-67. Εκεί, δύο καθοριστικά τρίποντα από τους Αγγελόπουλος και Δημητρίου έφεραν και πάλι τους γηπεδούχους σε θέση ισχύος για να επικρατήσουν τελικά με 83-69.
Από τον Γ.Σ.Ιτέας που έπαιξε χωρίς τον τιμωρημένο Γεωργαντά αλλά που επανήλθε μετά από μεγάλη χρονική διάρκεια λόγω τραυματισμού ο Ευθυμίου, κορυφαίος ήταν ο Μπαντελάς και τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Αγγελόπουλος, Παπαδήμας, Δημητρίου.
Από την Αναγ. Λαμίας κορυφαίος ο Τσακωνίτης και καλοί οι Φραγκιαδάκης, Λάμπας.
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γερονικολός.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-26, 21-13, 24-12, 21-18.
Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Αναγνωστάκος, Παπαθεοχάρης 6 (1), Μπαντελάς 20, Περδίκης, Κοντογιάννης 6, Αγγελόπουλος 14 (4), Πράππας 9 (2), Ευθυμίου 1, Παπαδήμας 13, Δημητρίου 11 (1), Παπαδρόσος 2, Πετράκος 1.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φετοκάκης 8, Σφυρής, Μπλέτσας, Διαμαντής 5 (1), Νικολάου 5 (1), Λάμπας 11 (1), Πουλής 6, Φραγκιαδάκης 10, Γκιρίτσης 5, Τσακωνίτης 19 (1).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 83-69
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 83-81
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 71-67
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 80-78
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 69-60
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΧΒΑ 70-91

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8/12)
Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
ΜΑΚΑΡΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ
ΧΒΑ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α    ΟΜΑΔΕΣ    ΑΓ.    Β    Ν-Η    Υ-Κ
1    ΧΒΑ    7    13    6-1    599-385
2    ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.    7    12    5-2    491-477
3    ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ    7    11    4-3    489-464
4    ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ    7    11    4-3    534-524
5    ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.    7    11    4-3    493-515
6    ΜΑΛΕΣΙΝΑ    7    10    3-4    522-508
7    Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ    7    10    3-4    451-478
8    ΜΑΚΑΡΟΣ    7    10    3-4    412-445
9    ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ    7    10    3-4    454-496
10    ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.    7    10    3-4    452-473
11    Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ    7    10    3-4    464-491
12    ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ.    7    8    1-6    463-570

Δεν υπάρχουν σχόλια

Πείτε μας τη γνώμη σας

Το LamiaTimes.gr φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών του.
Σχόλια υβριστικά και σχόλια ρατσιστικού περιεχόμενου θα διαγράφονται μόλις εντοπιστούν ή ζητηθεί από τον οποιονδήποτε θιγόμενο.

Από το Blogger.