Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Κύμης από την τοπική ομάδα με σκορ 2-0. Ωστόσο παραμένει μόνη πρώτη στην βαθμολογία του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας, ένα βαθμό μπροστά από την σημερινή της αντίπαλο.
Απέναντι σε μια Κύμη με «μηδέν» παθητικό μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα και έναν τερματοφύλακα να κάνει μεγάλες επεμβάσεις, η Λαμία αν και προσπάθησε, δεν τα κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι μετά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό.
Σε πολλές περιπτώσεις φάνηκε και άτυχη μιας και έφτασε πολύ κοντά στο να πετύχει γκολ έχοντας σε αρκετό διάστημα την υπεροχή στο ματς, αλλά η τύχη της γύρισε την πλάτη. Η ομάδα όμως συνεχίζει την προσπάθειά της και όπως τόνισε και ο προπονητής Περικλής Αμανατίδης θα απαντήσει την επόμενη αγωνιστική με νίκη, αρκεί να έχουμε όλοι εμπιστοσύνη στους παίκτες.
Στο 6΄ έγινε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους με κεφαλιά από κοντά του Φαρούκ.
Στο 11΄ο Κιπτίου έκανε μια καλή κεφαλιά που έδιωξε σε κόρνερ ο Πάππος.
Στο 35΄ένα καλό δυνατό σουτ του Διαμαντίδη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Πάππος
Στο 46΄μια πολύ καλή κεφαλιά του Ζλατκόφσκι διώχνει σε κόρνερ ο Πάππος
Στο 54΄ έγινε το 2 – 0 με σουτ του Πασκούλεφ μέσα από τη περιοχή.
Στο 75΄ένα σουτ του Μαλισσόβα, μετά από κόρνερ του Διαμαντίδη, πέρασε ψηλά άουτ.
Στο 78΄ακόμη ένα σουτ του Διαμαντίδη από καλή θέση αλλά ο Πάππος έδιωξε σε κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ένα τετ – α – τετ του Κόλεφ, χωρίς αποτέλεσμα μιας και τον σταματά και πάλι ο Πάππος.