Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Mαλεσίνα - Αναγέννηση Λαμίας 64-81, με τρομερό γ’ δεκάλεπτο!

Α’ ΕΣΚΑΣΕ
Με τρομερό γ’ δεκάλεπτο!
ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 64-81

Η Αναγέννηση Λαμίας πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό γ’ δεκάλεπτο όπου μέσα σε 6 λεπτά σημείωσε 22 πόντους κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ της Μαλεσίνας και να πάρει τη νίκη που συνδυασμό με την ήττα του Πρωτέα Σχηματαρίου, βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία.
Η Μαλεσίνα προηγήθηκε με 15-10 στο 7′ και έκλεισε μπροστά στο σκορ το πρώτο δεκάλεπτο με 24-19. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο καλάθι (28-26 στο 14′), προσπέρασαν λίγο αργότερα (28-33 στο 15′) και πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 6 πόντων (36-42).
Στη γ’ περίοδο η ομάδα του Κουμπούρα με ένα τρομερό διάστημα και επιμέρους σκορ 11-29, προηγήθηκε με 47-71 στο 30′ κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη, επικρατώντας με το τελικό 64-81.
Η Μαλεσίνα που μετράει ένα σερί αρνητικών αποτελεσμάτων έμεινε χαμηλα στη βαθμολογία και την άλλη εβδομάδα στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την Προοδευτική Λάρυμνας θα επιδιώξει να γυρίσει στις νίκες και παράλληλα να διατηρήσει απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη ώστε να μην μπλέξει σε περιπέτειες.
Ο Πετράκος με 20 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, ενώ από την Αναγέννηση Λαμίας ο Φραγκιαδάκης με 16.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Τσάλας-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-19, 36-42, 47-71, 64-81.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Τορβάς-Παϊσιος): Βασιλείου, Καραστάθης Σ. 2, Καραμίντζος 3 (1), Δημητρός, Ταμπούρης, Αθανασιάδης 14 (2), Πασάϊ, Πετράκος 20, Καυκής 14, Μητρόπουλος 11 (1).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Στογίλκοβιτς 13, Μπερτσιμάς 7 (1), Αντωνόπουλος, Νικολάου 12 (2), Σκαρμούτσος 8, Αργύρης 4, Τζελέπης 2, Πουλής 7, Φραγκιαδάκης 16 (1), Φετοκάκης 4, Τσακωνίτης 8 (1).